Ochranné rúška, ktoré dýchajú

Jedinečné ochranné rúška

Naša firma sa venuje predaju a montáži tieniacej techniky. Pri montáži sme potrebovali mať kvalitné funkčné ochranné rúško, ktoré by pevne sedelo na tvári a dalo by sa v ňom pri práci prirodzene dýchať. Zohnali sme krajčírky, vyskúšali niekoľko materiálov a vyrobili sme rúško, ktoré maximálne prilieha na tvár, dá sa v ňom dýchať a zároveň pracovať nepretržite celý deň (pozor: rúško je potrebné po 3-4 hodinách vymeniť z hygienických dôvodov). Dôležitý je aj materiál, ktorý sme použili. Bavlna alebo látka impregnovaná striebrom dovoľuje takmer prirodzene dýchať. Rúško pevne sedí na tvári a neprekáža rozhľadu ani pri pozeraní dole. Nakúpili sme stroje, dali sme prácu ľudom, ktorí o ňu prišli a momentálne máme zabezpečenú výrobu na 500 – 1000ks denne. Stav skladu a možnosť dennej produkcie sa dynamicky mení na základe aktuálnych objednávok. Rúška sú bledej farby, aby bola dodržiavaná hygiena a aby si naši pracovníci rúška pravidelne po každom použití preprali. Zamerali sme sa hlavne na ergonómiu, dýchanie a funkčnosť výrobku.

Kvalita a materiály, ktoré používame pri výrobe ochranných rúšok

Naše rúška sú vyrobené z certifikovaného kvalitného materiálu OECO-TEX® Standard 100 Class I. Takže materiál spĺňa prísne medzinárodne kritériá pre kvalitu a zdravotnú nezávadnosť. Materiály, ktoré sú takto certifikované sú bezpečné a neobsahujú žiadne škodlivé a nebezpečné látky pre zdravie človeka a ani pre životné prostredie. Certifikát 1. triedy spĺňa tie najprísnejšie kritériá a takto certifikovaný materiál je určený aj pre dotyk s najjemnejšou pokožkou dojčiat, batoliat a deti do troch rokov.

V hornej časti ochranného rúška je integrovaný drôtik, ktorý sa vytvaruje podľa nosa. Vďaka drôtiku sedí rúško priamo na tvári a nevznikajú medzery. Rúška už sme dodali mnohým zákazníkom z Bratislavy, Pezinka, Senca a blízkeho okolia.

Ochranné rúška, cez ktoré sa dá dýchať

Uchytenie ochranného rúška je možné troma spôsobmi:

 1. Uviazanie okolo celej hlavy šnúrkami, ktoré si viete nastaviť podľa
 2. Uviazanie okolo uší pomocou nastaviteľného uzlíka, alebo brzdičiek.
 3. Uchytenie je možné dvoma spôsobmi, keď si rúško dáte dolu z tváre, pomocou šnúrky vám môže ostať visieť na krku.

Takto nastavené rúško príjemne kopíruje tvár a plní svoju úlohu v maximálnej možnej miere. Zároveň sa aj pohodlne nosí (napr. netlačí Vás na uši, …). Použité šnúrky sú veľmi príjemné a nezarezávajú sa do kože ako gumičky. Naše rúško vydržíte mať na tvári dlhšiu dobu, bez toho aby Vám to bolo nepríjemne. Cez rúško sa výborne dýcha, dá sa prať, vyvárať, žehliť a sušiť. Príliš častým sušením v bubnovej sušičke a praním v bubnovej práčke prichádza k nadmernému ohýbaniu drôtiku, ktorý následne môže stratiť svoju funkčnosť. Pre predĺženie životnosti rúška doporučujeme rúško prať  v rukách, alebo vyvárať a následne prežehliť. Rúško je zakázané dávať do mikrovlnnej rúry.

Typy ochranných rúšok

Ponúkame 3 typy:

 • ochranné rúška ERGONOMIC so STRIEBORNOU ANTIBAKTERIÁLNOU úpravou z 64 % PES + 36% bavlny + strieborná úprava (hrubá trojvrstvová látka) hmotnosť 240g/m2
 • MASKA – BAVLNENÉ OCHRANNÉ RÚŠKO z kvalitnej 100% bavlny (hrubá trojvrstvová látka) hmotnosť 400g/m2 (pre predstavu: bežná posteľná bavlnená plachta ma hmotnosť 120g/m2)
 • ochranné rúška so STRIEBORNOU ANTIBAKTERIÁLNOU úpravou z 64 % PES + 36% bavlny +strieborná úprava (hrubá trojvrstvová látka) hmotnosť 240g/m2

Veľkosti ochranných rúšok:

 • Detské rúško (XS) – určené pre najmenšie deti
 • MALÉ rúško (M/S) – určené predovšetkým pre ženy a deti
 • VEĽKÉ rúško (XL/L) – určené predovšetkým pre mužov
 • ECONOMIC – jedna univerzálna veľkosť

Starostlivosť o ochranné rúška a ich používanie

!!! POZOR !!! – plastové brzdičky a nažehlovačky sa nemôžu prať pri vysokej teplote a nemôžu sa vyvárať.

 • Používanie ochranného rúška:

Jedno rúško sa nedoporučuje nosiť viac ako 4 hodiny. Po tejto dobe je vhodné, rúško vymeniť za druhé nepoužité rúško. Preto je potrebné mať na jeden deň pripravených viac rúšok. K použitému rúšku pristupujte ako ku kontaminovanému materiálu a je potrebné ho dezinfikovať. Napríklad praním na 90°C, prevarením, alebo prežehlením. Pred prvým použitím doporučujeme oprať!

Bánovce Nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezová Pod Bradlom, Brezno, Bytča, Čadca, Čierna Nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica Nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hanušovce Nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno Nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzev, Medzilaborce, Michalovce, Modra, Modrý Kameň, Moldava Nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podolínec, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov Nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar Nad Hronom, Žilina

Cena ochranných rúšok

 • Objednávky posielajte na email : info@sietky-zaluzie.sk
 • Cena za 1ks = 5,50 € s DPH (komplet rúško s brzdičkami – rúška sú zabalené po jednom)

– pri objednávke väčšieho množstva kusov je možné dohoda na cene

Ochranné rúška - cena